Born Adolf, Medicína ve vaně, litografie
8.500 Kč

Drobná litografie z dílny Mistra Borna s motivem renesančního felčara...dárek, kterým potěšíte každého, kdo má rád dílo našeho nejznámějšího ilustrátora a tvůrce volné grafiky. Signovaný list je vkusně zarámován, výřez pasparty 22,5 x 12,5 cm, celkový rozměr s rámem 40 x 28,5 cm.

Vavrová Katarína, Smuténka, orig. kolorovaný lept
15.000 Kč

Něžná, nádherná, tajemná... taková je grafika s příběhem, který si můžeme sami vytvořit...Typický rukopis Kataríny Vavrové, která dnes patří mezi nejvýraznější a nejvýznamnější umělkyně Slovenska, jejímž učitelem byl Albín Brunovský...Originálně kolorovaný lept je autorkou signován a číslován 1/1. Velikost tiskové plochy 29,5 x 29,5 cm. List nabízíme citlivě zarámovaný, celková velikost je 60 x 55 cm.

Slíva Jiří, VINO HUMOROSSO, barevná litografie
3.800 Kč

Styl humoru v grafickém díle Jiřího Slívy je typický a nezaměnitelný .... Grafiku, autorem číslovanou a signovanou, nabízíme citlivě zarámovanou .Výřez pasparty je 17,5 x 16 cm, celkový rozměr s rámem 35,5 x 33 cm.

Anderle Jiří, Profil, lept+mezzotinta
12.000 Kč

Nezaměnitelný rukopis jednoho z nejvýznamnějších českých autorů v grafice z cyklu "Komedie" pozná každý milovník grafiky...Volný list o velikosti tiskové plochy 16 x 13,5 cm je výtvarníkem označen tužkou E.A. VII./VIII. a signován.

Brunovský Albín, Strom, lept
9.900 Kč

Dnes už považujeme grafiky Albína Brunovského za vzácné...tato, přestože je malá rozměrem, patří k těmto skvostům...je autorem signována a opatřena datem vzniku 1984. Rozměr tisku 5,5 x 4 cm, celková velikost s rámem a paspartou je 32 x 26 cm.

Janeček Ota, Dívčí akt, linoryt
4.900 Kč

Ženy. Byly vždy inspirací umělců a nejinak tomu bylo u Oty Janečka. Jeho jemné linky aktů a portrétů si dokonce všiml Pablo Picasso a Janečka za jeho kreslířskou dovednost v osobním dopise pochválil. Tento půvabný linoryt o velikosti tiskové plochy 16,5 x 10,5 cm je autorem signován. Velmi vkusně rámováno, velikost s paspartou a rámem je 37 x 29 cm.

Born Adolf, Kejklíři z Batávie, barevná litografie
39.900 Kč

Rukopis Adolfa Borna každý pozná, vždyť jeho ilustrace v knihách provázejí již několik generací malých i velkých čtenářů...Grafické dílo Mistra je neméně obsáhlé a patří bezesporu k tomu nejlepšímu, co v této oblasti umění u nás vzniklo. Tato senzační barevná litografie z roku 2000 má rozměr tiskové plochy 44 x 54 cm a nabízíme ji jako volný list. Je číslována 14/100 a signována autorem tužkou.

Born Adolf, Spor Moliera s Dottorem, barevná litografie
38.000 Kč

Mimořádná archivní litografie Mistra Borna, jehož díla každý pozná...ilustrace , grafiky, pastely...všechno, co Adolf Born v průběhu svého tvůrčího života vytvořil, patří bezesporu k českému "rodinnému stříbru". Velikost tiskové plochy této senzační grafiky z roku 1999 je 33 x 48 cm, je číslována a podepsána autorem. Nabízíme ji luxusně zarámovanou, rozměr celku s paspartou a rámem je 65 x 77 cm.

Kodet Kristian, Milenci I., hlubotisk
7.000 Kč

Kristian Kodet, malíř i spisovatel, je mezi umělci nepochybně celebritou světového formátu. Ale je také mimořádnou osobností - vždy okouzlující, šarmantní, s vytříbeným vkusem a chováním! Neptejte se ho na jeho tvorbu, řekne Vám: "No pozor, tvoří Bůh, já tedy vážně jen maluju"! Jeho nezaměnitelný rukopis nese i tato půvabná grafika. Je autorem signována a číslována , velikost tisku je 15 x 9 cm. Nabízíme jako volný list.